To chyba dziewczyny są bardziej zaangażowane w czytanie niż chłopcyTo chyba dziewczyny są bardziej zaangażowane w czytanie niż chłopcy. Synów ciężej zagonić do czytania, niż córki. Aczkolwiek nie jest to regułą. Jeżeli jednak nasza córka ma kilka lat i umie już w pełni samodzielnie czytać, to możemy zaproponować jej bardzo fajną i wesołą książkę o wdzięcznym tytule “Pralinka nie owija w bawełnę” autorstwa Fanny Joly. Jest to książka, która w oryginalnym wydaniu ma 288 stron, więc raczej nie jest to idealna książka na dobranoc chyba, że rozłoży się to na kilka rat. Można jednak czytać ją wspólnie z dzieckiem, ponieważ mamusie chętnie dowiedzą się, jakie przygody miała Pralinka.

Pogodna dziewczynka

Nasze córki chętnie utożsamiają się z wesołymi i pogodnymi dziewczynkami, jaką jest właśnie tytułowa Pralinka. Ale chwileczkę, czy to jest aby jej prawdziwe imię? Oczywiście, że nie. Tak naprawdę dziewczynka ma na imię Alinka, ale życzy sobie, żeby nazywano ją Pralinką. Jednak nie wszyscy słuchają jej życzenia. Mowa tutaj o jej dwóch, starszych braciach, którzy w głowie mają same psoty. Złośliwie nazywają dziewczynkę Wazelinką – czy komuś byłoby bardzo miło? No nie, dlatego tak wiele dziewczynek kocha Pralinkę za to, że tak jak i one w życiu musi radzić sobie ze starszym rodzeństwem. Bracia Pralinki na to wszystko wszędzie zostawiają śmierdzące skarpetki, które nie tylko drażnią oczy, ale także nosy. Do tego ich siostra uważa, że bracia są największymi ŻARŁODZIEJASZKAMI. Co zjadają? Pralinkowe cukierki, nie ma się więc czemu dziwić, że dziewczynka ma serdecznie dosyć swojego rodzeństwa, które wymyśla same wstrętności.

Głowa pełna pomysłów


Pomimo tego, Pralinka jest bardzo pogodną dziewczynką, która ma głowę najróżniejszych pomysłów. W pierwszej kolejności Pralinka planuje podróż do Paryża razem ze swoim ukochanym Krzysiem Truflą. Ileż to dziewczynek chciałoby wyruszyć w tak fantastyczną podróż do tak pięknego miasta? Na dodatek Pralinka ma zamiar zostać sławną akrobatką! Jak więc widać nie tylko cechuje ją głowa pełna znakomitych pomysłów, ale również wielka odwaga. Na to wszystko Pralinka ma w planach wynaleźć maszynę, która zajęłaby się produkowaniem wstrętnych swetrów wełnianych. Oczywiście, bardzo łatwo się domyślić, kto dostałby dwa pierwsze swetry w prezencie z nakazem ciągłego noszenia. Oczywiście, że jej dwaj bracia. Co jeszcze siedzi w głowie Pralinki? Jakie ma plany na przyszłość do zrealizowania, oprócz odbycia podróży do Paryża? Tego dowiemy się sięgając po “Pralinka nie owija w bawełnę” Fanny Joly (https://www.taniaksiazka.pl/pralinka-nie-owija-w-bawelne-fanny-joly-p-1179186.html). Jeżeli i nasza córka jest taką zabawną dziewczynką z pogodnym usposobieniem, to na pewno pokocha Pralinkę.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: